Close

Dünyaca meşhur İstanbul’muzun, güzide semtlerinden Kadıköy’de doğdu. Lise eğitimine Suadiye Lisesi’nde başladı, Maltepe Lisesinden mezun oldu.

Enerjik, azimli ve kararlı genç bir erkek olarak henüz 16 yaşında, ilk üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi’nde İşletme eğitimine başladı. Buradan başarıyla mezun olduktan hemen sonra, aynı üniversitedeki Marka İletişimi Bölümü’nden başarıyla mezun olarak ikinci üniversite eğitimini tamamladı.

Yüksek tahsil hazırlık amacıyla Londra’daki Kaplan College’de yurtdışı eğitimini tamamlayan ve yirmiden fazla ülkeyi gezen Hakan Kibar, Türkiye’ye geri döndü. Birçok üniversitede bakanlık nezdinde konferans ve seminerler düzenleyerek gençlere girişimciliği öğretmekte.

Doktorasını yapmak için Yeditepe Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Elektronik Ticaret Yüksek Lisans (Tezli) Bölümü’nde yabancı dilde, lisans sonrası eğitimini tamamladı ve ‘’Startup’ların Yatırım Kaynakları’’ üzerine bilimsel akademik tezini yayınladı.

18 yaşında genç bir öğrenciyken kurduğu yazılım şirketi kısa sürede 15 milyon dolar ciroya ulaşarak San Francisco merkezli bir şirkete satıldı.

Tüm bu gelişmelerden sonra kurduğu Temizlikyolda Anonim Şirketi, aralarında Yemeksepeti.com’un kurucusu ve CEO’su Nevzat Aydın, Girişimcilik Vakfı kurucusu Sina Afra, Kariyer.net’in kurucusu Yusuf Azoz, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, Sanko Holding’ten Turgut Konukoğlu ve Milli Basketbolcu Sinan Güler gibi 41 değerli ismin ortak olduğu dünyanın en büyük hizmet şirketlerine yazılım sağlayan, yediden fazla ülkede hizmet veren bir global yazılım şirketi oldu. Temizlikyolda’nın ilk çıktığı yıllarda ise marka yüzleri Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı ve Furkan Kızılay oldu.

Kurulduğu yıllarda Türk Telekom Pilot’u kazanarak San Francisco, Silikon Vadisi’ne giden ve burada Facebook, Apple, Google, Twitter, Uber, Spotify gibi teknoloji devlerine sunum yapan Hakan Kibar buralarda yaptığı sunumlar sonrası bazı yabancı yatırımcılarıda projesine çekti.

Webrazzi Ödülleri ve üç defa Altın Örümcek Ödülleri gibi internet dünyasının en prestijli ödüllerini kazandı. Temizlikyolda.com bugün halen büyümesini iş ortağı olduğu, Türk Telekom, Enpara, Yemeksepeti, ING Bank, Finansbank, Kuveyt Türk, gibi stratejik ortaklıklar ile devam ettirmekte. Temizlikyolda.com ayrıca 100.000’den fazla müşterisi ile, Türkiye’de ilk online SGK entegrasyonunu sağlayan internet şirketi oldu.

Suudi Arabistanlı bir kraliyet ailesinden yatırım alan Temizlikyolda, 2018 yılının sonlarına doğru Suudi Arabistan‘da hizmet vermeye başladı. Çok sürmeden 2019 yılında Katar ve Dubai‘den sonra İsrail‘e de teknoloji ihracat eden bir teknoloji şirketi haline dönüştü. Şu an her ay yüz binden fazla müşteriye hizmet götüren ve değerlemesi milyonlarca doları aşan bir şirket oldu.

Bu gelişmelerin üstüne Forbes dergisi tarafından milyon dolarlık en değerli 50 şirket arasına seçildi ve Hakan Kibar bu ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan aldı.

Temizlikyolda, 2020 yılını aylık 2 milyon dolar hacimle ciro yapan bir şirket olarak tamamladı ve global ismi olan SaasTech.io ile yoluna devam ediyor.

Kıbrıs Güzellik Yarışması birincisi ve aynı zamanda KKTC’nin ilk hostesi olan Kıbrıs güzeli Akile Şevketoğlu’nun oğludur.

Close