Close

Temizlikyolda.com'un kurucusu Temizlikyolda'nın kurucusu

Dünyaca meşhur İstanbul’umuz, beni 3 Temmuz 1991 yılında dünyaya getirdi. Lise eğitimimi Suadiye Lisesi’nde tamamladım. Enerjik, azimli ve kararlı genç bir erkek olarak henüz 16 yaşımda, ilk üniversite eğitimim olan Anadolu Üniversitesi İşletme eğitimime başladım. Bundan sonra, aynı üniversitedeki Marka İletişimi Fakültesi’nden başarıyla mezun olarak ikinci üniversite eğitimimi tamamlamış oldum. Yüksek tahsilime hazırlık amacıyla Londra’daki Kaplan College’de yurtdışı eğitimimi tamamlayarak Türkiye’ye geri döndüm. Şu anda Yeditepe Üniversitesi E-Ticaret Yüksek Lisans (Tezli) Bölümü’nde, Doktora için lisans sonrası eğitimime devam etmekteyim.

İlk hamleyi siz yapmadığınız müddetçe, hayatınız daima sizi yönetir. Bu yüzden asla bir şeylerin olmasını beklemedim ve hep şansımı kendim yarattım. 18 yaşında halen genç bir öğrenciyken kurduğumuz yazılım şirketi kısa sürede 15 milyon Türk Lirası ciroya ulaşarak San Francisco merkezli bir şirkete satıldı. Bu benim ilk exit deneyimim oldu.

Tüm bu gelişmelerden sonra kurucusu olduğum www.temizlikyolda.com, aralarında Yemeksepeti.com’un kurucusu ve CEO’su Nevzat Aydın, Markafoni.com’un kurucusu Sina Afra, Kariyer.net’in kurucusu Yusuf Azoz, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ve Sanko Holding’ten Turgut Konukoğlu gibi 37 değerli kişinin ortak olduğu Türkiye’nin en büyük temizlik hizmetleri platformu oldu. Milli Basketbolcumuz Sinan Güler ve Binnaz & Faladdin kurucusu Sertaç Taşdelen yatırımcılarımız arasına katıldı.

Kurulduğumuz yıllarda Türk Telekom Pilot, Webrazzi Ödülleri ve iki defa Altın Örümcek Ödülleri gibi internet dünyasının en prestijli ödüllerini kazandık.

Temizlikyolda.com bugün halen büyümesini iş ortağı olduğu, Türk Telekom, Enpara, Yemeksepeti, ING Bank, Finansbank, İş Bankası, Kuveyt Türk, Samsung, BKM Express, Emlak Jet gibi stratejik ortaklıklar ile devam ettirmekte. Temizlikyolda.com ayrıca 100.000’den fazla müşterisi ile, Türkiye’de ilk online SGK entegrasyonunu sağlayan internet şirketi oldu.

Suudi Arabistanlı bir kraliyet ailesinden yatırım alan Temizlikyolda, 2018 yılının sonlarına doğru Suudi Arabistan‘da hizmet vermeye başladı. Çok sürmeden 2019 yılında Katar ve Dubai‘den sonra İsrail‘e de teknoloji ihracat eden bir teknoloji şirketi haline dönüştü. Şu an her ay yüz binden fazla müşteriye hizmet götüren ve değerlemesi milyonlarca doları aşan bir şirket olduk.

Bu gelişmelerin üstüne Forbes dergisi tarafından milyon dolarlık en değerli 50 şirket arasına seçildik ve ödülümüzü Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu‘ndan aldık.

2019 yılını aylık 2 milyon dolar ciro yapan bir şirket olarak tamamladık.

Hakan Kibar kaç yaşında? Kaç yaşında bunları başardı diye sorarsanız, 2020 yılında 29 yaşıma ayak basıyor olacağım. Henüz genç bir girişimciyken tüm bunları tecrübe ediyor oldum.

2020 yılı hedeflerimiz arasında Temizlikyolda’yı ve SaaS teknolojimizi, Arap ülkelerinde yakaladığımız başarıyıda koruyarak Avrupa’ya açmak var.

Annemin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en güzel kadını seçilmesinden sonra (1974 KKTC Güzellik Yarışması Birincisi) babamın onu Türkiye’den farketmesi çok sürmemişti. Bu durumun sonucu olarak Türkiye, Kıbrıs Cumhuriyeti (Avrupa Birliği) ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmak üzere üç ayrı devletin vatandaşlığına sahibim.

İngilizce ve Türkçe konuşmaktayım.

2013 yılında tanıştığım ve aynı zamanda Temizlikyolda’nın kurucuları arasında olan, çok sevdiğim Eda Kurt ile nişanlıyım.

Close